środa, 2 marca 2022

Muzyczna pomoc dla Ukrainy - wydawnictwa i wydarzenia

Na świecie nie dzieje się dobrze, tego w żaden sposób objaśniać nie trzeba. W tym czasie niezbędna jest pomoc wszystkim tym, którzy tego potrzebują. Media społecznościowe i strony internetowe wręcz kipią od linków kierujących do organizacji pozarządowych i pomagających lokalnie - i bardzo dobrze. Pomaga także szeroko pojęte środowisko muzyczne. Zebrałam kilka akcji, z  których całkowity dochód będzie przeznaczony na pomoc walczącym o wolność Ukraińcom i ofiarom wojny w Ukrainie. 


Co możemy zrobić? Przede wszystkim działać! Np, kupując muzykę zespołów z Ukrainy czy specjalne składanki/wydawnictwa. 

 

W SNACH WIDZĘ SPOKOJNY WSCHÓD 


 

Natalia Koralewska i Jakub Knera z Fundacji Palma przygotowali specjalny album zatytułowany "W Snach Widzę Spokojny Wschód", z którego dochód przeznaczą na pomoc. 

W SNACH WIDZĘ SPOKOJNY WSCHÓD

Oto informacja od fundacji:


"Dzisiaj wszyscy z niepokojem i troską patrzymy na Wschód. Zastanawiamy się jak możemy pomóc naszym siostrom i braciom z Ukrainy.

Działając jako fundacja nie możemy pozostać obojętni. Dlatego razem z artystkami i artystami z Gdańska stworzyliśmy muzyczną komplikację.

Przekazujemy Wam 9 wyjątkowych utworów, z których większość usłyszycie premierowo. Stworzoną przez artystki i artystów muzyką chcemy Wam — słuchaczom i słuchaczkom— przynieść nadzieję na pokojową przyszłość, a naszym sąsiadom okazać solidarność i wsparcie.


Zebraną kwotą wesprzemy Fundację "Powrót żywych" (https://savelife.in.ua) - jedną z największych organizacji charytatywnych pomagającą na froncie ukraińskim. Dziś chylimy czoła przed tymi, którzy z odwagą stoją na linii frontu i bronią niepodległości swojego kraju.

Niech żyje wolna Ukraina! "


 

POLSKIE PIOSENKI DLA UKRAINY


 


Powstała także oddolna inicjatywa pod nazwą "Polskie Piosenki Dla Ukrainy", o której pisałam już dwa dni temu. Całkowity dochód z cyfrowej sprzedaży albumu będzie przekazany na akcję Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). 

Rock, dub, ska, ambient, rap, szeroko pojęta alternatywa - niezależnie od gatunku, polska niezależna scena muzyczna łączy siły, by wspólnie wesprzeć siostry oraz braci zza wschodniej granicy, tworząc mieszankę wybuchową jakiej szczególnie dziś potrzeba na ukraińskim froncie.

40 artystów postanowiło przekazać swoje utwory na ten szczytny cel. Wyjątkowość wydawnictwa polega przede wszystkim na tym, że znakomita większość utworów nie była wcześniej opublikowana. Wyjątkiem są 3 piosenki, które swoją premierę miały w dniu rosyjskiej inwazji lub chwilę później. Masteringiem zajął się Piotr Pawlak, a za graficzną oprawę odpowiedzialny jest Tymek Bryndal.
 

POLSKIE PIOSENKI DLA UKRAINY 

 

WSPÓLNA SPRAWA 


 

I jeszcze jedna składanka, tym razem od Plusz Tapes. 

WSPÓLNA SPRAWA 


CO WIĘCEJ?

Zespół Dola przekaże całkowity dochód dla Ukrainy ze sprzedaży utworu "Drzewa", który znalazł się na limitowanej kasecie "Kije"

https://dola.bandcamp.com/album/drzewa-special-release-supporting-ukraine?fbclid=IwAR3B880VLwOQVG5QSL4p_92_UCTM2Q63--QTygiF36TB3__fDvaw1IbbtNk


Wytwórnia Season of Mist przekazuje 100% wpływów ze sprzedaży muzyki swoich ukraińskich artystów - Drudkh i Somali Yacht Club

redirect.season-of-mist.com/Ukraine


Wytwórnia Piranha Music zorganizowała wyprzedaż, z której dochód przeznaczony będzie dla Ukrainy. Wszystkie albumy w wersji cyfrowej są teraz za 50% ceny i całkowity dochód zostanie przekazany wybranej fundacji

https://piranhamusicpl.bandcamp.com/


KONCERTY

Możemy też wziąć udział w wydarzeniach specjalnych. Odbędzie się mnóstwo koncertów, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym. Oto kilka propozycji, które odbędą się w najbliższych dniach:


2.03 - Tricity For U - Gdańsk, B90  https://www.facebook.com/events/258464886456573

3.03 - Benefit dla Ukrainy - Warszawa, Spatif https://www.facebook.com/events/694427148413536

4.03 - Bluszcz, Bluefaces - Gdańsk, Drizzly Grizzly https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/event/121/bluszcz-bluefaces

5.03 - Bluszcz, Bluefaces - Szczecin, Afterego https://goout.net/pl/bilety/bluszcz+bluefaces/aryl/

6.03 - Bluszcz, Bluefaces - Poznań, Pod Minogą https://goout.net/pl/bilety/bluszcz+bluefaces/bryl/

6.03  Dopelord, Weedpecker, Wij - Warszawa, Hydrozagadka https://www.facebook.com/events/759484565029719/

4-5.03 MUSIC IS THE WEAPON fest. 7 - Gdynia, Desdemona 

https://www.facebook.com/events/460680035705426?ref=newsfeed

10.03. Taraban, Stonerror, Eye Of Void - Kraków, Alchemia  https://www.facebook.com/events/374968627434504

11.03 A Place To Bury Strangers - Warszawa, Pogłos https://www.facebook.com/events/226844369228991/

12.03 JazzCats dla Ukrainy https://www.facebook.com/events/321966393229410/?ref=newsfeed 

18.03. druga edycja wydarzenia Murem za Ukrainą w Gdyni, w Desdemonie