poniedziałek, 28 marca 2022

Mistyczny alfabet 2022 - N

Czas biegnie nieubłaganie - Mystic Festival, który do niedawna wydawał się jeszcze dość odległym terminowo wydarzeniem, zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się już za dwa miesiące. Czas na prezentację kolejnych wykonawców, tym razem krótszą niż poprzednio. Czemu? Pod literką N w festiwalowym line-upie znalazły się dwie nazwy - Nightrun 87 oraz Neon Haze. Tak naprawdę jednak są ze sobą powiązane. 

NIGHTRUN 87To solowy projekt Williama Malcolma - wokalisty amerykańsko-brytyjskiego pochodzenia, na co dzień mieszkającego w Trójmieście, zakochanego w brzmieniach lat osiemdziesiątych. Miłośnicy kina klasy B znają go z podcastu Nightslime, który prowadzi wraz z Jarkiem Kowalem z Soundrive. Pasję do grozy łączy z pasją do elektronicznej muzyki. Lubisz synthwave i synthpop? Lubisz tańczyć w rytm mrocznej muzyki? To koncert dla Ciebie! 
NEONHAZE


To wspólna inicjatywa trzech artystów, wspomnianego powyżej Nightrun87, który wraz z Favorit89 (sprawdź literę F) oraz Octopussy, grającymi na co dzień stoner rock, założył wspólny projekt. To jedyne w swoim rodzaju połączenie różnych muzycznych światów - podczas koncertów muzycy poszczególnych składów wymieniają się, by zaprezentować swoje utwory w nowych aranżacjach. Klimaty 80’s przeplatają się z brzmieniami takich gatunków jak: rock’n’roll, blues, funk, stoner, elektronika. Na takiej imprezie zdecydowanie warto być!