poniedziałek, 17 stycznia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - B

Pora na prezentację kolejnych wykonawców Mystic Festivalu. Kto kryje się pod literą B? Tym razem mamy cztery nazwy - Baest, Baroness, Bleed From Within i Brutus. Przyjrzyjmy się im bliżej :)


 

BAEST


 

Jeśli szukacie rdzennego, skandynawskiego death metalu - sprawdźcie ten zespół koniecznie! Duńczycy mają na koncie dwa albumy - Danse Macabre” i „Venenum”. Potężna sekcja rytmiczna, mocne, precyzyjne partie gitar i szaleńczy growl - ta muzyka mówi sama za siebie. 

 BARONESS


 

Twórczość tego zespołu trudno jednoznacznie określić, bo z albumu na album przechodzi stylistyczne metamorfozy. Baroness grają to, co chcą i jak chcą - raz jest to metal, przeszywający sludge, innym razem rock psychodeliczny czy progresywny, zawsze jednak z pomysłem i klasą. Od 2017 roku grupę tworzą John Baizley (gitara, wokal prowadzący), Gina Gleason (gitara, wokal wspierający), Nick Jost (gitara basowa) oraz Sebastian Thomson (perkusja). To koncertowy gigant, zespół, który potrafi porwać do szaleństwa zarówno klubową, jak i różnorodną, festiwalową publiczność. 
BLEED FROM WITHIN

 


Czy są na sali fani metalcore, emo, melodyjnego death metalu? Melodyjne, wchodzące w głowę riffy i angażujące kompozycje Bleed From Within przypadną wam na pewno do gustu. Zespół z Glasgow działa od 2005 roku, zręcznie łącząc ciężar i chwytliwość. Świetnie słucha się ich płyt, riffy i rytmy wchodzą w głowę momentalnie. A jak wypadną na żywo? Tego dowiemy się już w czerwcu! Czuję, że to będzie porywający występ! 
BRUTUSBelgijskie trio szturmem wdarło się w serca miłośników alternatywnego metalu. Fantastyczne 2 albumy studyjne i koncertowy "Live In Ghent" potwierdzają ogromny potencjał zespołu. O sile tej muzyki na żywo można było się przekonać podczas trasy koncertowej Cult Of Luna w 2019 roku, gdzie Brutus wraz z A.A. Williams otwierali te koncerty. Występ w Progresji pozostanie w moim sercu na zawsze, dlatego z tym większą radością przyjęłam informację o koncercie tria na Mystic Festival. Jestem pewna, że będzie ogień.

 

Więcej o zespole dowiecie się z poniższych materiałów:

Recenzja Nest: BRUTUS  - NEST

Wywiad ze Stefanie - wokalistką i perkusistką zespołu: WYWIAD

 

Bieżące informacje na temat festiwalu znajdziecie tutaj: 

https://www.mysticfestival.pl/pl