czwartek, 23 grudnia 2021

Fotograficzne podsumowanie 2021 roku [GALERIA ZDJĘĆ]

Pandemia dała branży muzycznej mocno w kość, a najbardziej oberwały koncerty. Muzyka grana na żywo i bezpośrednia interakcja między artystą i publicznością jest tym, co absolutnie najpiękniejsze i najcenniejsze w doświadczaniu tej formy sztuki. Choć przez dużą część roku dziać nie mogło się praktycznie nic i wiele wydarzeń wisiało na włosku, stęskniona za tymi emocjami podjęłam wyzwanie. W sekcji foto ukazały się w 2021 roku dokładnie 52 artykuły, w tym dość obszerne relacje z kilku większych festiwali. Był to zdecydowanie najbardziej emocjonalny czas spędzony pod sceną i w fosie, który zostanie w moim sercu na zawsze. 

 


Tym samym chciałabym podziękować za tegoroczną współpracę następującym organizatorom:

Knock Out Productions, B90, Drizzly Grizzly, Winiary Bookings, Progresja, Left Hand Sounds, Black Silesia Productions, fource.pl, Soundedit Festival, Soundrive Festival, Summer Dying Loud, Globaltica, Post Mortem Fest, Rock Serwis, KCK, Nowe Idzie Od Morza, Hydrozagadka, Desdemona, NRD, Klub Żak, Pod Minogą, Gdański Teatr Szekspirowski, Opera Leśna, MOK Olsztyn, GAK, a także wszystkim zespołom, które miałam przyjemność usłyszeć i zobaczyć na żywo i uwiecznić ich koncerty na zdjęciach. Jeśli kogoś nie wymieniłam, dziękuję równie ciepło i serdecznie. Wszystkim im należą się ogromne wyrazy uznania za podjęcie często nierównej walki i dopięcie wszystkich szczegółów, by wydarzenia mogły się odbyć. 

Mam nadzieję, że w 2022 roku ta piękna, już kilkuletnia fotograficzna przygoda będzie miała swoją kontynuację i spotkamy się na niejednym koncercie pod sceną, niezależnie od tego, czy będę zobowiązana dotrzeć na niego kilka, kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów. W tym roku było Trójmiasto, ale też Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Aleksandrów Łódzki, Toruń, Olsztyn, Inowrocław. Muzyka nie zna granic. DZIĘKUJĘ!

Nie będzie miejsc, top 10 najlepszych wydarzeń, oceniania, kto wypadł lepiej, kto gorzej. Te wszystkie emocje są bardzo subiektywne, a każda możliwość udziału w koncercie - czy to w tym większym, festiwalowym, czy mniejszym klubowym albo bardzo kameralnym, jest dla mnie równie cenna. 

Co z płytowym podsumowaniem? Kilka tematów pozostaje w tym zakresie nadal otwartych, więc pojawi się ono niebawem, ale już teraz mogę zapewnić, że nie będzie to ostateczne zamknięcie. Tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii. Wybrałam kilkadziesiąt zdjęć pod kątem kadrów, a nie konkretnych wydarzeń. Pełne galerie ze wszystkich koncertów znajdziecie w sekcji "galeria zdjęć" :)