niedziela, 29 sierpnia 2021

Tides From Nebula - Warszawa, Rejs (27.08.2021) [GALERIA ZDJĘĆ]

Stęskniliście się za Tides From Nebula? Pewnie nie, skoro tydzień temu publikowałam raport z ich występu w Gdańsku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by opublikować jeszcze jeden krótki raport, skoro zespół w piątek rozpoczął headlinerską mini trasę, która rozpoczęła się w Warszawie. Trio zagrało więc u siebie i temu występowi towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Tym razem wieczór sponsorowała nie tylko doskonała muzyka i klimat, pogoda, która się zlitowała (po ulewnym dniu deszcz ustąpił) i komary...ale po kolei. Koncert odbył się w nietypowym, bardzo malowniczym miejscu, na kameralnej scenie w sąsiedztwie Zalewu Bardowskiego. Tam, na obrzeżach Warszawy, znajduje się Klub Rejs, a właściwie plenerowa scena ze strefą wypoczynkową. 

O wakacyjnym relaksie tym razem nie było mowy - pogoda przez cały dzień była niepewna, a droga do Warszawy upłynęła pod znakiem kilku ulew. Na szczęście około osiemnastej opady ustąpiły, sprzęt udało się uratować przed zalaniem i koncert się odbył. A był... wyśmienity i jeszcze bardziej emocjonalny niż w Gdańsku.

Set w porównaniu z gdańskim wydłużył się o przecudne wykonanie "Siberii". Nie brakowało fantastycznej energii i autentycznej radości, która biła wręcz od muzyków grających na scenie z pasją i stuprocentowym zaangażowaniem, uśmiechających się do siebie i fanów. Publiczność odwdzięczała się ogłuszającymi owacjami, aplauzem i nieskrępowaną niczym zabawą, do tego stopnia, że... polała się krew (na szczęście sytuacja szybko została opanowana). Było bardzo energetycznie, wzruszająco, po prostu pięknie. Taka szczerość i porozumienie na linii fani-artyści jest niezastąpione. Co tu dużo pisać, zapraszam do obejrzenia galerii.