wtorek, 3 sierpnia 2021

Paradise Lost i Tides From Nebula w krakowskim Hype Park już we wrześniu!

Koncertowa końcówka lata zapowiada się niesamowicie ekscytująco! Miłośnicy ciężkich brzmień będą mieli we wrześniu wiele powodów do uśmiechu, między innymi za sprawą powrotu do Polski legendy doom, death i ghotic metalu. Paradise Lost to jeden z tych zespołów, którego nie trzeba przedstawiać. Muzycy zaprezentują się już 16 września w krakowskim Hype Park - nowej letniej przestrzeni na polskiej koncertowej mapie w towarzystwie fantastycznego tria Tides From Nebula! 


Paradise Lost mają w naszym kraju oddane grono fanów wspierających zespół przy każdej możliwej okazji. Odwdzięczają się za to regularnymi odwiedzinami i fantastycznymi koncertami, które zawsze są wyjątkowym wydarzeniami. Działając w stałym składzie od 1988 roku niezmiennie intrygują, przywołując wspomnienia sprzed lat i zachwycając swoją twórczością kolejne pokolenia miłośników mrocznych riffów, porażających wokali i ciężkich brzmień. 

Brytyjczycy odwiedzą Kraków, by promować swój najnowszy album studyjny, "Obsidian", który ukazał się w maju ubiegłego roku. Ze względu na pandemiczne zawirowania, nie doczekał się jeszcze należytej koncertowej premiery, a występ grupy, który miał się odbyć podczas wrocławskiego Into The Abyss Festivalu nie doszedł z wiadomych przyczyn do skutku. Muzycy zaprezentowali nowe utwory w studiu, podczas live streamu, który ukazał się w połowie lipca na albumie "Live At The Mill", przeplatając je z klasykami z poprzednich płyt. Koncert w Hype Parku będzie więc jedną z pierwszych okazji, by posłuchać, jak na żywo brzmi np. doskonały "Darker Thoughts".


Zajrzyjcie też do recenzji "Obsidian" :)

Występ Paradise Lost poprzedzi instrumentalna podróż w międzygwiezdne przestrzenie za sprawą Tides From Nebula. Polskie trio zaprezentuje się w Krakowie na finał letniej trasy. Kto raz wyruszy w tę podróż, z pewnością będzie chciał udawać się w nią wielokrotnie. Muzycy powoli szykują się do wydania następcy doskonałego "From Voodoo To Zen", o którym pisałam na łamach Soundrive. Kto wie, może usłyszymy nowe utwory? W każdym razie szykujcie się na potężną dawkę dopaminy i oczywiście przepięknej oprawy wizualnej (przedsmak w relacji z gdańskiego B90).


Bilety na koncert znajdziecie tutaj: 

PARADISE LOST + TIDES FROM NEBULA: https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/352  

Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniu znajdują się tu: https://www.facebook.com/events/483835332862398