czwartek, 25 lutego 2021

Szczęśliwa trzynastka #1 - Lorna Blundell (The Hyena Kill)

Czas na nowe. Postanowiłam zadać artystom z różnych muzycznych światów te same pytania, by pokazać jak różny może być punkt widzenia w zależności od czynników, które mają wpływ na nasze życie. Pierwszą bohaterką cyklu jest perkusistka brytyjskiej grupy The Hyena Kill, Lorna Blundell. Sympatyczna artystka odpowiedziała na trzynaście niekoniecznie typowych pytań.

 

Na początek jeszcze kilka słów o samym zespole. The Hyena Kill to kwartet z Manchesteru, poruszający się na pograniczu estetyki metalowej z domieszką indie-rocka, noise'u i grunge'u. Debiutancki album grupy z 2016 roku spotkał się z ciepłym przyjęciem. Z początkiem marca ukazuje się druga płyta zespołu, "A Disconnect", który zostanie wydany nakładem APF Records. 

Lorna Blundell to charyzmatyczna perkusistka zespołu. Jej przygoda z grą rozpoczęła się, gdy w wieku trzynastu lat, gdy po raz pierwszy zasiadła za instrumentem w lokalnym sklepie muzycznym. Od tego czasu stale rozwija się, grając nie tylko w The Hyena Kill, lecz także udzielając się jako ambasadorka kilku perkusyjnych marek i perkusistka sesyjna. Artystka prowadzi swoją stronę: https://www.lornablundell.com/.


 Oto "szczęśliwa trzynastka" Lorny:

1. Moim bohaterem w dzieciństwie był... mój pies

2. Wydarzeniem z życia, które mnie ukształtowało .... był pierwszy raz, gdy zasiadłam za zestawem perkusyjnym

3. Płyta, która miała największy wpływ na to, kim jestem to ... Warpaint - The Fool

4. Gdybym nie została muzykiem.... pracowałabym prawdopodobnie ze zwierzętami lub w miejscu, gdzie miałabym z nimi kontakt


5. Gdybym mogła zagrać koncert/podjąć współpracę z jednym artystą byłaby to.... Beyonce


6. Najdziwniejsza rzecz/wiadomość, jaką dostałam od fanów to.... nie wydaje mi się, bym dostała coś bardzo dziwnego. Ludzie są z reguły mili i pełni szacunku i przeważnie chcą powiedzieć ci jak wiele znaczy dla nich twoja muzyka, co zawsze bardzo miło usłyszeć.

7. Kino, teatr, a może książka? Po którą formę kultury sięgasz najczęściej i dlaczego?

To trudne pytanie, po każdą z nich sięgam i każda przynosi mi inne doznania. Kocham kino, kocham to uczucie zanurzenia się w filmowej fabule i bycia pochłoniętą przez nią. Taka ucieczka od rzeczywistości na kilka godzin w towarzystwie przyjaciela i popcornu to ekscytujące doświadczenie.


8. Lata 80 były lepsze bo....wykreowały najlepszą muzykę pop z wykorzystaniem syntezatorów


9. Moje ukochane miejsce na Ziemi znajduje się ... nad morzem


10. Moje najbardziej traumatyczne wspomnienie z koncertu to... strach przez byciem zmiażdżoną na festiwalowym koncercie Queens Of The Stone Age, gdy byłam nastolatką. Gdy moje stopy oderwały się od ziemi pomyślałam "nie, dziękuję" i wydostałam się z tłumu, powstrzymując atak paniki.


11. Marzę o... rzeczach kompletnie nieprawdopodobnych


12. Moje ulubione zajęcie w wolnym czasie to... zasypianie z książką w ręku


13. Pytanie, którego najbardziej nienawidzę podczas wywiadów to... Nie mam takich pytań, ale wydaje mi się, że najbardziej żmudne są prośby o streszczenie zespołowej historii, ponieważ zaczynaliśmy naszą przygodą jako trio, później staliśmy się kwartetem, następnie przez większość czasu istnienia zespołu byliśmy duetem.... a teraz znów jesteśmy kwartetem ze zmienionym składem!Na koniec artystka chciałaby Wam przekazać kilka słów podziękowania za wieloletnie wsparcie i spełnienie marzeń:


"Thank you for always supporting us and showing us so much love. For listening to our music, coming to the gigs, buying the merch, and in some cases becoming our good friends. Also, thank you for making a lot of my childhood dreams come true."
Jeśli chcecie dowiedzieć się o zespole jeszcze więcej, zajrzyjcie na stronę https://thehyenakill.com/

Muzykę grupy znajdziecie w serwisach streamingowych, np. Bandcamp oraz w sklepie APF Records.