czwartek, 22 października 2020

Molasses - Through The Hollow (16.10.2020)

Molasses - Through The Hollow
Znają się z innych zespołów, ale zmęczeni dawną formułą postanowili poszukać nowych inspiracji. Wystąpili razem na ubiegłorocznym festiwalu Roadburn i zaiskrzyło, czego efektem jest debiutancki album. Molasses to supergrupa, założona przez członków formacji The Devil's Blood,  Astrosoniq, Birth Of Joy i Donnerwetter.

To muzyka, która wymyka się szufladkowaniu. Zawieszona gdzieś pomiędzy progresywnymi pejzażami pełnymi zmian tempa i instrumentalnego malowania, a metalową energią i psychodeliczną aurą. Dominują tu długie, kilku lub kilkunastominutowe formy, powoli rozwijające się i oplatające duszę słuchacza. 

Album odsłania swoje tajemnice powoli. Brzmi trochę garażowo, ale szczerze. Uwagę zwraca niebanalny głos Faridy Lemouchi. Muzyka miejscami nawiązuje do dokonań Rush, innym razem do klasyków psychodelii. Jeszcze w innych momentach jest zaś w pełni oryginalna. Zaskakuje, zapada w pamięć, sprawia odbiorcy otwartemu na różne brzmienia sporo radości. Odnajdą się w tych dźwiękach także fani Crippled Black Phoenix.

Dużo tu zabawy z brzmieniem, gitarowych solówek, stylowej zmienności i naprawdę przyjemnych melodii. Ponad sześćdziesiąt minut muzyki nie męczy, świetnie pasując do popołudniowego czy wieczornego relaksu. Mrok równoważą tu hardrockowa energia i psychodeliczne zmiany tempa. Sporo tu także melodii, które zostają w głowie. Warto zwrócić też uwagę na ciekawą, minimalistyczną okładkę, którą wykonał Max Rovers. 

"Through The Hollow" to bardzo obiecujący materiał, którego słucha się z przyjemnością. Warto poświęcić mu trochę czasu.


74%