niedziela, 9 sierpnia 2020

Lemiszewski / Olter - Gdańsk, Klub Żak, 8.08.2020 [GALERIA ZDJĘĆ]


W minioną sobotę odbył się kolejny, już trzeci koncert w ramach letniej odsłony Festiwalu Jazz Jantar. Po stricte jazzowych propozycjach nadszedł czas na taką około-jazzową. Drugą odsłonę projektu "post referrence" zaprezentował duet Lemiszewski - Olter. 
Klub Żak poradził sobie z zakazem organizacji koncertów w zamkniętej przestrzeni znakomicie. Letnia scena stanęła na pobliskim parkingu nieopodal "miejskiego" ogródka, a co najważniejsze została wyposażona w świetne nagłośnienie i oświetlenie.

Lemiszewski i Olter zagrali swój nowy, drugi wspólny album, który ma ukazać się jesienią. Gitarowo-perkusyjne dialogi więcej miały wspólnego z post-rockiem niż z jazzem. Dla skupionej i otwartej na ambitne dźwięki publiczności odpoczywającej na leżakach grało się muzykom bardzo dobrze. Świetnie się też tego słuchało, a niespełna godzina z muzyką na żywo minęła błyskawicznie. 

Zapraszam do obejrzenia galerii. Kolejny koncert w ramach letniej edycji Festiwalu Jazz Jantar 22 sierpnia. Wystąpi O.N.E. Quintet.