Alina Pash określa siebie jako kompletną “bitangę” (chuligankę) i taki też tytuł nosi jej debiutancki singiel, który wraz z ekscentrycznym teledyskiem wywołał spore zamieszanie na ukraińskim rynku. W 2019 roku ukazał się pierwszy album Aliny “Pintea:Gory” (dedykowany jej rodzinnej wsi), a zaraz po nim nadeszła jego druga część “Pintea:Misto” (poświęcona Kijowowi). Po licznych nagrodach, nominacjach i występach na światowych festiwalach nie zwolniła tempa i zaprezentowała 2 EP-ki oraz album ,,Rozmova” (2021). Na najnowszych nagraniach brawurowo zderza ona swoje autorskie wizje różnych, często bardzo odmiennych gatunków muzyki rozrywkowej.

Jej koncert na Soundrive Festival na długo zostanie w mojej pamięci: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/soundrive-festival-2022-dzien-5.html#more 


 

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, Alina Pash aktywnie wspiera swoją ojczyznę poprzez działalność charytatywną. Wydała też piosenkę “Nebratski narodi”, w której rozprawia się z wykorzystywanym przez rosyjską propagandę mitem jakoby Rosjanie i Ukraińcy byli jednym narodem.

Unikatowa fuzja gatunków w wykonaniu Aliny Pash zabrzmi już 29 marca 2023 roku na scenie warszawskiej Hydrozagadki. Bilety w cenie 65 zł właśnie trafiły do sprzedaży. 

Znajdziecie je na: fource.pl 

oraz na GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i we wszystkich Empikach.