czwartek, 12 stycznia 2023

Nadchodzi Apokalipsa - BOKKA i Ania Leon wyruszą na wspólną trasę koncertową!

Czerwonokrwisty księżyc, mroczna atmosfera i niepokojąca muzyka to znak, że zbliża się koniec. Właśnie taką, niezwykle wciągającą wizję apokalipsy zaprezentował na swojej czwartej płycie  zespół BOKKA. Po ubiegłorocznej trasie promującej "Blood Moon" nadszedł czas na ciąg dalszy. Najbardziej tajemniczy polski zespół powraca na koncertowy szlak, tym razem łącząc siły z Anią Leon - będąca dark popowym odkryciem 2022 roku. Okazja, by udać się w pasjonującą muzyczną podróż na koniec świata już w marcu!
 
„Apocalypse Afterparty” to wciągająca, emocjonująca i alegoryczna wizja świata po apokalipsie i jednocześnie artystyczne antidotum na niespokojną rzeczywistość. 
 
Artyści podczas wspólnych koncertów pojawią się w pięciu polskich miastach.

Muzycy BOKKA zapraszając Anię do współpracy stwierdzili:
„Ania Leon ma w sobie rodzaj mroku, który jest nam bliski. Dlatego kiedy przyszedł nam do głowy pomysł na utwór Apocalypse Afterparty i zaproszenia kogoś do współpracy od razu wyświetliła nam się ona. Intuicja nas nie zawiodła, Ania odnalazła się w naszym świecie idealnie"
 
Kompozycji możecie posłuchać tu: 
 

 
 
BOKKA jest jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 2 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów, w tym magazyn Pitchfork, dzięki czemu koncertują również poza granicami kraju. W 2022 BOKKA powróciła w nowej odsłonie prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album “Blood Moon” Zespół został doceniony m.in za wizualną oprawę - klip do utworu Walk on A Wire jako jedyny z Polski zyskał nominację Camerimage, został wyróżniony podczas Berlin Music Video Awards a także wygrał główną nagrodę Grand Prix Polish Music Video Awards.
 

 

Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark pop’owe szlaki – jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. 24 czerwca 2022 roku ukazał się pierwszy album artystki - “Łezki” promowany przez utrzymane są w dusznym, elektronicznym klimacie dark pop świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz”, “Chemistry” i “Przypadki”.
Ania Leon swoje pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Musi, którą ukończyła z wyróżnieniem. Od momentu swojego debiutu zdążyła zachwycić publiczność festiwalu Open’er Salt Wave, Soundedit, Męskiego Grania czy Letnich Brzmień, a także czytelników Vogue Polska czy K Mag.
 

 

Koncerty odbędą się w następujących miastach:

4.03 Bydgoszcz - Fabryka Lloyda| https://fb.me/e/smcl542fy
11.03 Siemianowice Śl. - Siemianowickie Centrum Kultury | https://fb.me/e/2cFUoTW7G
17.03 Gdańsk - Stary Maneż | https://fb.me/e/3pNPO5VST
24.03 Białystok - Zmiana Klimatu | https://fb.me/e/3ltxX1PyJ
26.03 Kraków - Forty Kleparz | https://fb.me/e/45uY1fmDv

 

 A tak było na koncercie Bokki w ubiegłym roku w Starym Maneżu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/03/bokka-decadent-fun-club-blood-moon-tour.html