piątek, 5 lipca 2024

Siksa i Sturle Dagsland zagrają w Drizzly Grizzly!

Takie wieczory nie zdarzają się często! Już 23 października, na deskach Drizzly Grizzly zaprezentują się dwa absolutnie nietuzinkowe składy - duet SIKSA i norweski artysta Sturle Dagsland. To gratka dla muzycznych odkrywców i tych, którzy lubią niespodziewane zwroty akcji! Na koncert zaprasza Drizzly Grizzly!

 


 SIKSA to prawdziwa petarda emocji i intensywności. Ich koncerty są nie tylko muzycznym przeżyciem, ale także teatralnym spektaklem, który na długo pozostaje w pamięci. W ramach trasy „...and the She-devil bangs with the bass” promują najnowsze utwory, które są mieszanką legend, kolęd i mitów. Ich występy to dynamiczne połączenie osobistych i politycznych tematów, gdzie niewypowiedziane spotyka się z ogłuszającym.

Czego możemy się spodziewać? Niesamowitej interakcji z publicznością, co sprawia, że każdy występ nabiera unikalnego dramatyzmu. Alex Freiheit, znana ze swoich agresywnych, feministycznych prowokacji, porusza się po całej scenie, a jej pełen pasji głos w połączeniu z ciężko zniekształconym basem Piotra tworzy surową i intensywną atmosferę.


SIKSA zagrała ponad 300 koncertów w całej Europie, od małych klubów i skłotów, po współczesne galerie sztuki i największe europejskie festiwale. Ich występy są jak ognisty strumień gniewu i dzikiej, bezkompromisowej sensualności, które są wyzwaniem dla każdego w pokoju, niezależnie od płci

 Tak było w lutym w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2024/02/siksa-gdansk-instytut-kultury-miejskiej.html

 


Sturle Dagsland to artysta z Stavanger, znany z eksperymentalnych i niezwykle oryginalnych występów na żywo. Jego muzyka to połączenie różnych gatunków, takich jak folk, elektronika, rock progresywny, jazz i avant-garde. W jego twórczości słychać wpływy muzyki z całego świata, a jego występy często określane są jako intensywne, magiczne i pełne emocji.
Sturle Dagsland występował na licznych festiwalach, takich jak SXSW, Secret Solstice, Tallinn Music Week i wiele innych. Jego koncerty są często opisywane jako surrealistyczne podróże, które pozostawiają widzów zachwyconych i poruszonych. W swojej twórczości inspiruje się różnymi formami sztuki, w tym muzyką, naturą, snami i podświadomością, co nadaje jego muzyce niezwykły, transcendentny charakter​.

Tak było na koncercie artysty w Warszawie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/05/oranssi-pazuzu-deaf-kids-sturle.html

Bilety już są w sprzedaży: https://bit.ly/Siksa-bilety-DG