piątek, 5 lipca 2024

Kalandra zapowiada nowy album!

"Być może ten utwór sprawi, że się uśmiechniecie, zastanowicie nad czymś, pomachacie głowami, a może będziecie gotowi na nadejście nowej płyty" - tak zapowiada swój nowy singiel norweska Kalandra. To trzecie ujawnione nagranie z nowej płyty zespołu. Całość ukaże się 13 września nakładem By Norse Music.

 
 "A Frame Of Mind" to drugi studyjny album grupy. Promowały go już 2 utwory, w tym doskonały "Bardaginn". Najnowszy ujawniony utwór kojarzy się silnie z estetyką filmu "Midsommar". Jest pięknym połączeniem folkowej eteryczności i muzyki gitarowej, sięgającej rockowych korzeni i indie-rockowej lekkości.

Nowy materiał, jak podkreśla zespół opisuje podróż do wnętrza samego siebie, kształtowaną przez życiowe doświadczenia, co determinuje postrzeganie świata przez daną osobę. Zawiera w sobie wszystko to, co dzień w dzień wkładamy w ramy naszego życia i to, co pragniemy z nich usunąć. Zespół sięga wspomnieniami do przeszłości, składając hołd dziecięcym wspomnieniom, a także odnosząc się do obecnej sytuacji na świecie i spoglądając w bardzo niepewną, niepokojącą przyszłość.


Przedsmak albumu usłyszymy już 10 lipca w Operze Leśnej w Sopocie, gdzie Kalandra wystąpi przed kolektywem Heilung. Zespół powróci do Polski także po premierze nowej płyty i zagra 11 października w nieco bardziej kameralnych okolicznościach, w warszawskich Hybrydach. Na oba koncerty zaprasza Knock Out Productions i bilety na oba wydarzenia są jeszcze dostępne w Knock Out Music Store.