piątek, 5 lipca 2024

Jozef van Wissem dwukrotnie w Gdańsku!


Jozef van Wissem powraca do Polski! Znany ze współpracy z Jimem Jarmuschem mistrz lutni wystąpi w Gdańsku dwukrotnie - 13 listopada zagra w Drizzly Grizzly, a dzień później zagra do filmu na pokazie specjalnym w Kinie Spektrum w klubie Kot. 

 


 

Trasa „The Night Dwells in the Day” to trzecia część podróży Jozefa Van Wissema, mająca na celu promocję jego najnowszego albumu, wydanego w styczniu 2024 roku przez Incunabulum Records. Holenderski mistrz lutni, na życzenie fanów, zaprezentuje także iteracje swojego krytycznie uznanego „Nosferatu” oraz nowy „The Fall Of The House Of Usher”.
 
Van Wissem, nazywany przez The Quietus „prawdopodobnie najbardziej znanym lutnistą na świecie”, to artysta o wyjątkowym podejściu do swojego instrumentu. Jego muzyka to połączenie renesansowych i barokowych form lutniowych z nowoczesnymi dźwiękami dronów, elektroniki i nagrań terenowych. Przez lata współpracował z takimi postaciami jak Jim Jarmusch i Tilda Swinton, tworząc niezapomniane ścieżki dźwiękowe do filmów i gier komputerowych. 
 

 
 
Artysta potrafi mistrzowsko łączyć tradycję z nowoczesnością, tworząc muzykę, która jest zarówno medytacyjna, jak i intensywna. Jego najnowszy album, „The Night Dwells in the Day”, powstał w trakcie lockdownu w Warszawie i jest pełen pięknych, a zarazem mrocznych melodii.


Więcej o dokonaniach Jozefa tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/11/jozef-van-wissem-jarboe-p-emerson.html

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/10/nosferatu-by-jozef-van-wissem-gdanski.html 

 

Bilety na koncert w Drizzly Grizzly są tu: https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/event/284/jozef-van-wissem

Bilety do kina są tu: https://bilety.kinospektrum.pl/