niedziela, 30 czerwca 2024

The Cult już za miesiąc w Polsce!

 Po 14 latach do Polski powraca grupa The Cult, jeden z najważniejszych zespołów lat osiemdziesiątych! Koncert w Warszawie, na Letniej Scenie Progresji już za miesiąc! Na wydarzenie zaprasza Winiary Bookings! 
Historia The Cult to filmowa fabuła pełna zwrotów akcji.  Raczej ciężko tu o adekwatne pod kątem objętości streszczenie działalności, niemniej znajdziemy w niej wszystko - od podbijania światowych list przebojów, przez wielkie trasy koncertowe, po rozłamy i wznowienia działalności. 

Znacie tę grupę przede wszystkim z przełomowych albumów “Love” (1985), “Electric” (1987) czy “Sonic Temple” (1989), za sprawą których The Cult znaleźli się w czołówce najlepszych zespołów rockowych tamtego okresu. Po dość burzliwym czasie przypadającym na przełom wieków, formacja wznowiła działalność w 2006 roku i od tego czasu wydała 4 albumy. Jej dyskografię zamyka bardzo dobrze przyjęty album “Under the Midnight Sun”, który ukazał się dwa lata temu. . 


 


W lipcu zeszłego roku minęło 40 lat od wydania EPki “Death Cult”, czyli pierwszego wcielenia załogi dowodzonej przez wokalistę Iana Astbury’ego i gitarzystę Billa Duffy’ego, natomiast w tym roku okrągły jubileusz 4 dekad obchodzi debiutancki, wydany już pod nazwą The Cult, krążek “Dreamtime”. Ten szczególny dla grupy okres możemy świętować wspólnie na jej jedynym w tym roku koncercie w naszym kraju, podczas którego w przekrojowej setliście nie zabraknie takich hitów jak “She Sells Sanctuary”, “Love Removal Machine”, “Rain” i wielu innych! 

Będzie to trzecia wizyta grupy w Polsce. The Cult zagrali w 2006 roku w klubie Proxima w Warszawie i w 2010 roku w warszawskiej Stodole. 

Bilety są jeszcze dostępne na www.winiarybookings.pl