poniedziałek, 17 czerwca 2024

Sólstafir wraca do korzeni

Sólstafir powraca z nową muzyką! Po latach poszukiwań brzmieniowych innowacji Islandczycy postanowili wrócić na dawne muzyczne tory. Ich nowy singiel "Hin Helga Kvöl" to black-metal w najczystszej postaci, bliski ich pierwszym albumom. To także zapowiedź nadchodzącej nowej płyty, która ukaże się nakładem Century Media Records.

 


 

 

 To utwór o umieraniu, mówi wokalista grupy Aðalbjörn Tryggvason. "O tym, że zdajesz sobie sprawę, że wkrótce umrzesz i prędzej czy później stajesz się świadkiem końca świata, który znasz ze swojej perspektywy.  Jest to nasz osobisty muzyczny pomysł na Ragnarök – czyli Armageddon. Co stanie się później? Czy odrodziliśmy się, czy będziemy po prostu pokarmem dla robaków…” - zastanawia się Addi, a jego rozważania podkreśla mroczna, mocna, a zarazem bardzo atmosferyczna muzyka.Sólstafir po latach spędzonych w szeregach Season Of Mist, podpisał kontrakt z nową wytwórnią, Century Media Records. Islandczycy słyną z wyjątkowych kompozycji, w których oddają atmosferę swojej ojczyzny i autorskiego spojrzenia na cięższe brzmienia, które dla nich nie ma żadnych stylistycznych granic. Ich koncerty to pełne emocji doświadczenia, które zostają z odbiorcami na długo. 

Sólstafir przyjadą do Polski pod koniec roku, 7 grudnia 2024 wystąpią wraz z Oranssi Pazuzu i grupą Helga w warszawskiej Proximie. Na koncert zaprasza Knock Out Productions, a bilety są na www.knockoutmusicstore.pl