środa, 19 czerwca 2024

Koncerty 2024: Na stadionie, festiwalu czy w klubie - w lipcu dla każdego coś miłego!

Zaczęły się wakacje - pora długich, ciepłych wieczorów, odpoczynku i wyjazdów. To także czas festiwali oraz dużych stadionowych i arenowych wydarzeń. Czy to oznacza przerwę w koncertach klubowych? Niekoniecznie. Tegoroczny lipiec oferuje miłośnikom muzyki dużo dobra, zarówno w odsłonie arenowo-stadionowej jak i klubowej. 

Heilung na Mystic Festival 2022, fot. MUAM


Lato = plener

Macie ochotę na duże wydarzenia w plenerze? Sporo ciekawych pomysłów znajdziecie w Trójmieście. Oprócz flagowej letniej imprezy na Babich Dołach, czyli Open'er Festivalu, który w tym roku odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2024 (wystąpią m.in. Foo Fighters, Dua Lipa, Doja Cat, Sam Smith, Hozier, Kim Gordon, Tom Morello), warto na początku lipca zajrzeć do sopockiej Opery Leśnej. Tam na zaproszenie Knock Out Productions 1 lipca wystąpi dama jazzu, wspaniała Diana Krall, a 10 lipca niepodrabialny kolektyw Heilung, wraz z zespołami Kalandra i Sowulo. Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności przyrody, leśne otoczenie i klimat opery, będą to z pewnością jedyne w swoim rodzaju wydarzenia! Bilety są dostępne w sklepie www.knockoutmusicstore.pl


 

Na koncerty w miłych okolicznościach przyrody zaprasza też stołeczny klub Progresja, który na wakacyjny sezon otwiera Letnią Scenę. W lipcu jej gośćmi będą zarówno zespoły bliższe muzyce pop, jak i bardziej eksperymentalne. 9.07 wystąpią tam Palaye Royale (zaprasza Live Nation), 13.07 Joker Out i Only The Poets (zaprasza Charm Music), 21.07 Behemoth, Testament i Gaerea (zaprasza Knock Out Productions, bilety na www.knockoutmusicstore.pl), a na koniec miesiąca 30.07 legenda muzyki rockowej, zespół The Cult (zaprasza Winiary Bookings, bilety na www.winiarybookings.pl).

Będzie też jeden koncert wyjazdowy w bardzo malowniczym miejscu. Na Zamku w Szymbarku w ramach Castle Nights zaprezentują się Midge Ure oraz The Dumplings. Więcej o wydarzeniu tu: https://progresja.com/wydarzenie/midge-ure/

 

Warto zajrzeć też do innego zamku, do Bolkowa, gdzie co roku odbywa się święto muzyki gotyckiej, Castle Party. W tym roku w dniach 11-14 lipca wystąpią w Bolkowie m.in. Katatonia, The Mission, Combichrist, She Past Away czy Closterkeller. 

Jeśli lubicie brzmienia z gatunku stoner-doom, w dniach 12-13 lipca znajdziecie coś dla siebie w Pleszewie, gdzie odbędzie się Red Smoke Festival.  

Dla miłośników klimatów folkowych gratkę na 11-14 lipca przygotowali organizatorzy Dźwięków Północy. Szczegóły tu: https://dzwiekipolnocy.pl/

Jeśli kochacie muzykę świata nie przegapcie też wizyty w Gdyni w Parku Kolibki. Tam w dniach 19-21 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu Globaltica


Na stadionie czy w arenie? 

W temacie wydarzeń stadionowych wiele do powiedzenia ma Live Nation Polska. Za sprawą największej koncertowej agencji do Polski przyjeżdżają największe gwiazdy. 5-7 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie wielkie show zaprezentuje Metallica, 21 lipca w Krakowie w Tauron Arenie i 23 lipca w Łodzi w Atlas Arenie wystąpi Lenny Kravitz, pod koniec miesiąca, w Krakowie, w dniach 26-27 lipca zaśpiewa i zatańczy Justin Timberlake, a 30 lipca w Katowicach w Spodku zagra KORN! Bilety na koncerty znajdziecie na www.livenation.pl


 

Wielkiego wydarzenia nie zabraknie też w Gdańsku. W dniach 12-13 lipca na Polsat Plus Arenie zagra Ed Sheeran. Artysta przyjedzie do Polski na zaproszenie FKP Scorpio.

Będzie też coś dla fanów muzyki alternatywnej! 2 lipca w Gliwicach w arenie PREZERO wystąpią Smashing Pumpkins i Interpol. 


A może jednak do klubu?  

A co jeśli ma się ochotę na koncert, a wydarzenia stadionowe przytłaczają rozmachem? Wybierzcie się do klubu, by posłuchać muzyki w kameralnych okolicznościach. Sporo okazji ku temu nadarzy się w pierwszych dniach miesiąca. 

1 lipca w Kwadracie w Krakowie i 2 lipca w 2Progach w Poznaniu zagrają The Rumjacks, 1 lipca w Tamie w Poznaniu i 2 lipca w Gdyni w klubie Podwórko Art wystąpią While She Sleeps i Erra, 2 lipca w Hydrozagadce w Warszawie zagra Dropdead, a 3 lipca w krakowskim Gwarku Dying Wish. Na każdy z tych koncertów zaprasza Winiary Bookings. Bilety na www.winiarybookings.pl

 


Będzie też coś dla fanów black metalu. na 3 koncertach zaprezentuje się Hulder wraz z rodzimym zespołem Pleń. Zespoły wystąpią kolejno 5 lipca w Poznaniu Pod Minogą, 6 lipca w Krakowie w klubie Gwarek i 7 lipca w Warszawie w Hydrozagadce. Zaprasza Winiary Bookings, podobnie jak na wyczekiwany koncert The Armed w warszawskim klubie Niebo!

Coś dla fanów dobrej zabawy? 7 lipca w poznańskiej Tamie zagrają piraci z Alestorm. Zaprasza Knock Out Productions! Knock Out zaprasza też do Wrocławia na koncerty Khemmis i Royal Thunder do klubu Łącznik 6 lipca oraz do klubu Kwadrat w Krakowie na występ KK Priest.

Na zaproszenie Winiary Bookings w połowie lipca do Polski powróci Infected Rain. Grupa wystąpi 16 lipca w Poznaniu w 2Progach i dzień później w krakowskim Kwadracie. Powróci także Hellripper, w towarzystwie zespołu Cloak. Zagrają 19 lipca w Poznaniu Pod Minogą i dzień później w warszawskiej Hydrozagadce.

A jeśli szukacie klimatów gotyckich, 17 lipca bądźcie w Progresji w Warszawie, gdzie na zaproszenie Automatik zagra The Mission!

 


 

28.07 w Hydrozagadce na fajną fuzję folku i rocka zaprasza Winiary Bookings. Wystąpią The Bridge City Sinners. W tym samym klubie dzień później gratka dla fanów hardcore'u - wystąpią Cancer Bats.

To nie wszystko! 29.07 w Katowiacach i 30.07 w Poznaniu zagra Akhlys. Na koncerty zapraszają Left Hand Sounds i Chroma Music, a więcej o nich tu:  

Katowice: https://www.facebook.com/events/1012875269697966

Poznań: https://www.facebook.com/events/804159658353324

Przed nami kolejne upalne tygodnie i jeszcze więcej ciekawych koncertów, ale o tym już w sierpniowym odcinku.