czwartek, 20 czerwca 2024

Inside Seaside 2024: Warhaus i silna reprezentacja Trójmiasta

 Pewnie myślicie już o wakacyjnym wypoczynku. Zanim jednak wyjedziecie, zobaczcie jakie fajne informacje mają dla was organizatorzy Inside Seaside! Program głównej sceny Gdańsk Stage zamyka Warhaus, Na festiwalu pojawi się także silna reprezentacja Trójmiasta - Klawo, Nene Heroine, a także kultowa grupa Homosapiens, która zagra specjalny koncert.

 


Minęło pół dekady odkąd Warhaus, pomysł Maartena Devoldere’a, podbił serca słuchaczy albumami “We Fucked a Flame into Being” i “Warhaus”. W 2022 ukazała się jego trzecia płyta “Ha Ha Heartbreak” skomponowana samotnie w pokoju hotelowym z mikrofonem i gitarą. Album to zmierzenie się ze stratą i jej wszystkimi stadiami – artysta postanowił uciec do Sycylii, w efekcie czego stworzył przejmującą muzyczną opowieść. Brzmi niezwykle efektownie nie tylko na płycie, ale zwłaszcza na wyjątkowych koncertach. Ogłoszenie belgijskiej formacji zamyka program głównej sceny festiwalu.Twórczość Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych i emocjonalnych melodii. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie „Total Panorama”, zespół zaprezentował nowe wydawnictwo pod tytułem „MOVA”, na którym gościnnie wystąpiła Kasia Lins. Muzycy zespołu nie lubią kompromisów, a jazz traktują wyłącznie jako punkt wyjścia do tworzenia złożonych muzycznych kompozycji.
Klawo bazując na eklektyzmie lat 70., brawurowo miesza oldschool ze współczesnym post-dillowskim jazzem, indie oraz elektroniką. Zespół uznawany jest za jeden z najbardziej obiecujących młodych składów współczesnej polskiej sceny jazzowej. Eklektyczny debiut z 2002 roku, a także pełne energii występy na żywo, zapewniły im miejsce w programach najważniejszych polskich i europejskich festiwali. Na Inside Seaside zaprezentują utwory z drugiego albumu, którego premiera jest planowana na drugą połowę 2024 roku.
Homosapiens to jeden z najważniejszych trójmiejskich zespołów gitarowych, który na przełomie XX i XXI wieku wydał dwie świetnie przyjęte płyty: „The Wheel”, uhonorowany nagrodą „Najlepszy Debiut Roku” przez magazyn Tylko Rock, oraz „Big Frank”. Założona przez Grzegorza Guzińskiego, Pata Stawińskiego i Jacka Kuleszę grupa od początku zwracała uwagę na to jak łączą psychodeliczny rock, funk czy country. Nie funkcjonują już od ponad dekady, ale o dorobku grupy przypomniał utworów „I am” opublikowany przed rokiem. 2024 rok to czas na nowe wiadomości – nie będzie reaktywacji Homosapiens, bo nie ma wśród nas Guzika, ale jest twórczość, którą chcemy przypomnieć – na festiwalu Inside Seaside w listopadzie 2024 z towarzyszeniem gości specjalnych.Więcej o festiwalu tu: https://insideseaside.pl/

Wcześniej ogłoszeni artyści tegorocznej edycji Inside Seaside to IDLES, Black Pumas, The Last Dinner Party, RY X, Kevin Morby, Hania Rani, SPRINTS, Christian Lee Hutson, Kerala Dust, Artur Rojek, Daria ze Śląska, Skubas, Vito Bambino, Kasia Lins, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles i USO 9001.Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących.

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach:

    299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia
    349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

Karnety:

    449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia
    499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357
 

 https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/