wtorek, 2 kwietnia 2024

VLTIMAS - EPIC (15.03.2024)

"Chcę być emocjonalny i szczery. Opowiadać historie,  poruszać tematy, które są dla mnie ważne, chcę, by moja muzyka miała przesłanie, które do kogoś przemówi. W tym przypadku jest nim siła." - tak mówi o nowej płycie Vltimas wokalista grupy, David Vincent. "Epic" zawiera wszystko, za co uwielbiacie tego typu brzmienia i co sami muzycy kochają najbardziej w muzyce ekstremalnej. 

 


 

Mrok i ciężar, a z drugiej strony przystępność, melodyjność, żywa energia - tak brzmi ten album. Jest szczery i bezpośredni i dokładnie taki, jaki być powinien. Wyraźnie wyczuwalne jest to, że jest wspólną pracą przyjaciół z zespołu. Materiał powstał podczas wspólnych sesji w posiadłości wokalisty i towarzyszyła jego nagraniu fajna atmosfera.

Głównym przesłaniem albumu jest siła i honor, fundamenty, którymi kieruje się w życiu David Vincent. Te wartości przewijają się przez całą opowieść - historię pełną znaczeń, którą można interpretować wielowarstwowo. To płyta, która skłania do refleksji, przestrzega przed nieuchronnym, ale i daje nadzieję, moc i energię, by walczyć o swoje, o to, by było lepiej, o to, co ważne.

To bardzo uniwersalna muzyka - mocna i mroczna, a zarazem bardzo melodyjna. Znajdziecie w niej naprawdę wszystko to, za co cenicie metal - potężne riffy i blasty, lecz także pasjonujące solówki gitarowe, niemożliwy do zapomnienia wokal i epickie przestrzenie, w które chce się zagłębiać raz za razem, szukając nowych interpretacji. To naprawdę epicki album i piękna synteza brzmienia tego wyjątkowego zespołu, który powstał z pasji i potrzeby dzielenia się sztuką. Są zarówno szybkie, konkretne strzały i fragmenty, które skłaniają do zatrzymania się w biegu i zastanowienia. Jest dokładnie to, co na takiej płycie być powinno - może nie, by powalać na kolana oryginalnością, ale przede wszystkim dawać radość słuchania i cieszenia się brzmieniami, które ceni się od lat.

To jedna z tych płyt, która z pewnością nabierze nowego, pełniejszego wymiaru w koncertowej odsłonie. Vltimas zaprezentuje ten materiał, wraz ze swoimi starszymi kompozycjami podczas tegorocznej edycji Mystic Festival. Szczegóły na temat festiwalu znajdziecie tu: www.mysticfestival.pl Jestem pewna, że ten koncert będzie wyjątkowy!

EPIC jest już dostępny do odsłuchu m.in. tu: https://vltimas.bandcamp.com/album/epic