czwartek, 12 października 2023

Santabarbara zaprasza do tańca w rytmie lat osiemdziesiątych

Uwaga miłośnicy popowej lekkości i syntezatorowych brzmień rodem z lat osiemdziesiątych! Jeśli macie ochotę posłuchać czegoś przebojowego, co porwie was do tańca, a jednocześnie nie pozbawionego refleksyjnej nuty, sięgnijcie po propozycję zespołu Santabarbara! "Disco" to sympatyczny, pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album grupy.

 


 Santabarbara to projekt panów Pospieszalskich - Szczepana, Łukasza i Nikodema. Artyści na co dzień poruszający się w bardzo różnorodnej stylistyce postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej. 

„Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy, czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.” mówią muzycy Santabarbara

„Disco” to singiel zapowiadający debiutancki album zespołu Santabarbara. Autorem tekstu jest znany poeta i publicysta nominowany do NIKE Wojciech Bononowicz. To ujmująca refleksja na temat współczesnego świata, nieuchronnie zmierzającego ku zagładzie.  

Spod ziemi i spod nóg
bym mógł
nagle wstać
wejść między was
by

usłyszeć z waszych żywych ust
jak mi życzycie znów
słodkich snów.
Spod liści i spod nóg
bym mógł
nagle wstać
wejść jeszcze raz

i

usłyszeć z waszych żywych ust
jak mi życzycie znów
słodkich snów.