wtorek, 19 września 2023

OMD na trzech koncertach w Polsce!

Mamy jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto już powoli myśleć o przyszłym roku. W lutym przyjadą do nas uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD)! Artyści zagrają w Polsce trzy koncerty - 6 lutego w Gdańsku w B90, 7 lutego w Warszawie w Stodole i 8 lutego w Krakowie w ICE. Na wydarzenia zaprasza Fource Poland.  

 


 

Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album “Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.
 

 
 
Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak “Enola Gay” czy “Maid of Orleans” oraz wybitny album “Architecture & Morality” (1981).

Bilety w cenach od 199 zł trafią do sprzedaży 22 września 2023 roku o godzinie 10:00 na fource.pl, oraz w GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl