czwartek, 31 sierpnia 2023

"AFR AI D" - nowy album Mariusza Dudy już 17 listopada!

Poznaliśmy więcej szczegółów na temat "AFR AI D", nowego albumu solowego Mariusza Dudy. Materiał zainspirowany wpływem sztucznej inteligencji na nasze życie ukaże się 17 listopada 2023 roku.

 


 

"AFR AI D" będzie trwał 42 minuty i 16 sekund. Będzie miał 8 utworów. Okładkę stworzył Hajo Müller, który odpowiada również za grafikę do lockdownowej trylogii artysty.

Mariusz opowiada o nim następująco: 

"Wróciłem na tym albumie do mroczniejszych brzmień. A do współpracy zaprosiłem gitarzystę. Myślę, że będziecie mile zaskoczeni. Ja zaskoczyłem się tym, że w ogóle udało mi się go w tym roku nagrać ."

"Kocham wymyślać różne muzyczne historie. I kocham tworzyć różne muzyczne światy. Najlepiej takie, które mają swój styl i osobowość. Te różne muzyczne światy są jak planety - na każdej z nich jest inny ekosystem, na każdej panują inne zasady. Dzięki temu, że różnią się między sobą, mogę je w zależności od potrzeb odwiedzać w dowolnej kolejności. Pozwalać im trwać i się rozwijać. Jedna z tych planet nazywa się Riverside. Inna - Lunatic Soul. Jest jeszcze trzecia planeta, którą w tej dekadzie odwiedzam najczęściej. Nie dałem jej żadnej nazwy, bo chciałem być tutaj sobą sprzed wielu lat. Dzieckiem, które z zamkniętymi oczami i uśmiechem na twarzy zasłuchiwało się instrumentalnymi opowieściami takich twórców jak Vangelis, Tangerine Dream czy Mike Oldfield. Tej jesieni zaproszę Was właśnie tam."
 
 
Pierwszy singiel z nowej płyty Mariusza ukaże się 7 września. Wtedy ruszy też preorder albumu. Bądźcie czujni!