piątek, 9 września 2022

Już za tydzień Opeth i The Vintage Caravan w Warszawie i we Wrocławiu!

Po doskonałych występach podczas Mystic Festival 2022 (relacja z dnia 1) fani pejzażowego metalu i uzależniających melodii będą mieli jeszcze więcej okazji do radości. Przekładana z powodu pandemii koronawirusa trasa klubowa Opeth i The Vintage Caravan zawita do Polski już za tydzień! Artyści zagrają 16 września w warszawskiej Progresji i dzień później, 17 września we wrocławskim A2. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions.
Po rewelacyjnej trasie pod koniec 2019 roku Opeth i The Vintage Caravan ruszają razem na kolejne koncerty. Trasa, którą przerwała pandemia, zapowiedziana pierwotnie na 2021 rok nareszcie się odbędzie! Zespoły wystąpią kolejno: 16 września w warszawskiej Progresji oraz 17 września w klubie A2 we Wrocławiu. UWAGA: Wszystkie zakupione bilety na koncerty będą ważne w ich nowych terminach! W związku ze zmianą, umożliwiliśmy już dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek w miejscu ich zakupu.


OPETH


W 1990 roku Mikael Akerfeldt dołączył do działającego od niedawna w Sztokholmie zespołu Opeth, w którym wtedy główną postacią był jeszcze David Isberg. Jednak dość szybko, bo w ciągu niespełna dwóch lat, o komponowaniu i kierunku rozwoju zespołu zaczął decydować Mikael. Główną postacią Opeth jest do tej pory. 

Muzyka Opeth przez ponad 30 lat ewoluowała parokrotnie. Jednak na każdym z etapów Akerfeldt wraz z towarzyszącymi mu muzykami potrafił tworzyć dzieła wybitne. Wśród nich znajdziemy, chociażby "My Arms, Your Hearse" i "Blackwater Park", subtelny dyptyk "Deliverance" / "Damnation" (2002, 2003), bardziej psychodeliczny "Heritage", czy wydany w 2019 roku album "In Cauda  Venenum", który zameldował się w pierwszej 10 listy Billboardu. Opeth to wspaniałe umiejętności i znakomite koncerty. Wiele z nich szwedzka formacja zagrała w Polsce, gdzie od dawna ma wielu oddanych fanów.

O najnowszym albumie Opeth przeczytacie tu: Opeth - In Cauda Venenum

A tak było na Prog In Park w 2019 roku

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2019/07/opeth-prog-in-park-iii-warszawa-scena.html 

Możecie też obejrzeć już występ zespołu z Hellfest 2022, zrealizowany przez Arte Concert: 

 


 

 THE VINTAGE CARAVAN

 


Islandzkie trio The Vintage Caravan pochodzi z małej mieściny Álftanes, gdzie powstało w 2006 roku. Jego muzyka raczej nie jest tą, z którą w pierwszej kolejności kojarzy się Islandię, bo The Vintage Caravan porusza się po terenie psychodelii, stonera, bluesa i rocka progresywnego, czyli klimatach z lat 60., 70. XX wieku.


Óskar Logi Ágústsson, gitarzysta i wokalista, jest główną postacią kapeli i jej jedynym oryginalnym członkiem. The Vintage Caravan pod jego dowództwem gra i brzmi tak, jakby wehikułem czasu przeniósł się do XXI wieku z lat 1967-69. Islandczycy wystartowali fonograficznie w 2011 roku imiennym debiutem, którym z miejsca zwrócili na siebie uwagę. Efektem był kontrakt z Nuclear Blast. Z logo tego wydawcy The Vintage Caravan wspaniale odświeża rockową klasykę, dodając do niej sporo poczucia humoru.

Więcej o najnowszej płycie zespołu poczytacie tu: 

The Vintage Caravan - Monuments

Jeśli wciąż nie jesteście pewni, czy takie zestawienie artystów jest ok i czy warto się wybrać, sprawdźcie poniższą relację z występu obu zespołów w berlińskim Huxley's Neue Welt w 2019 roku. 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2019/11/opeth-vintage-caravan-huxleys-neue-welt.html 

 


 

Bilety są tu: 

Warszawa: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/opeth-the-vintage-caravan-2

Wrocławhttps://knockoutprod.net/pl/concert/detail/321


Zapraszam Was serdecznie w imieniu organizatorów.