niedziela, 26 czerwca 2022

United Arts Festival 2022 - kto zagra dnia trzeciego?

12-15 sierpnia, Trójmiasto, Gdańsk, Polsat Plus Arena, 4 wieczory pełne różnorodnej muzyki. Zespoły przekraczające gatunkowe granice, ulokowane gdzieś pomiędzy pejzażowością, gitarowym wykopem i chwytliwymi, nośnymi melodiami - to United Arts Festival, święto muzyki przystępnej, a jednocześnie nieoczywistej, które czeka otwartych fanów już za niespełna dwa miesiące. Czas na prezentację artystów, którzy zagrają trzeciego dnia festiwalu, dokładnie 14 sierpnia. Tym razem będzie królował szeroko pojęty art-pop oraz brzmienia taneczne.KENSINGTON

 


Ta holenderska załoga, choć nie jest ekstremalnie popularna w naszym kraju, ma pokaźne grono fanów w Europie. Zespół istniejący od ponad piętnastu lat znany jest z wyjątkowego wokalu Eloi Youssefa oraz przystępnych, wpadających w ucho melodii, które nuci się momentalnie. To grupa, której muzyka sprawdzi się idealnie w ciepły letni wieczór, na dużej festiwalowej scenie - można przy niej potańczyć, a także zasłuchać się w płynących melodiach i urokliwych harmoniach. Na pewno będzie to ciekawy, porywający występ! 


 


HAPPYSAD 

 


Tego polskiego zespołu nie trzeba przedstawiać zarówno słuchaczom komercyjnych rozgłośni, jak i miłośnikom dobrej muzyki pop. Tekst "Zanim Pójdę" śpiewał prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek wybrał się na karaoke, siedział przy ognisku z przyjaciółmi czy po prostu włączył kilka razy te najpopularniejsze stacje radiowe. Jednak Happysad to nie tylko wielkie hity, to przede wszystkim piosenki z przesłaniem, ważnym tekstem i dobrymi melodiami. To zawarte w dźwiękach doświadczenia rockowego zespołu, który zmagał się z wieloma aspektami funkcjonowania w rodzimym showbiznesie na przestrzeni lat. Wiele o Kubie Kawalcu i jego kolegach z zespołu możecie się dowiedzieć z dokumentu, który nakręcił Maciej Karbowski z Tides From Nebula (notabene jednej z gwiazd pierwszego dnia festiwalu), na łamach swojego youtube'owego kanału Nebula Studio: 

KAMP! 

 


 Ich debiutancka EPka zachwyciła dziennikarzy skupionych na muzyce alternatywnej, między innymi Agnieszkę Szydłowską, prowadzącą Program Alternatywny w Programie Trzecim Polskiego Radia w czasach świetności stacji. Zanim wydali album, zyskali sławę doskonałego zespołu koncertowego, potrafiącego rozruszać każdą publikę. O KAMP! pisano w zachwytach, rozpływając się nad harmoniami wokalnymi i bardzo  wtedy "zachodnim" brzmieniem z pogranicza elektroniki, alt-popu i indie rocka. Nadal grają świetnie, nadal porywają charyzmą, co udowodnią podczas koncertu na United Arts Festival. Nie przegapcie tego, niezależnie od tego czy lubicie, czy nie lubicie tańczyć! Przy tej muzyce nie sposób się nie poruszać!

 


 

 

PURE REASON REVOLUTION

 

Przetrwanie w zespole kilkanaście lat to nie lada wyzwanie. Płyty, trasy koncertowe, znoszenie siebie wzajemnie podczas podróży, różne życiowe potrzeby - zdecydowanie nie jest łatwo i kolorowo. Z takich czy innych powodów wielu muzyków rozwiązuje swoje projekty, by zająć się "normalnym życiem" czasem na zawsze, innym razem na jakiś czas. Taka przerwa spotkała między innymi grupę Pure Reason Revolution. Chloë Alper i Jon Courtney postanowili jednak zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Wrócili pełni nowych pomysłów. Na czwarty długogrający album duetu fani czekali niemal... dekadę. Piąty ukazał się już na szczęście tylko troszkę później. Oba są świetne i wnoszą do zespołowych dokonań świeżość i lekkość.

Więcej o najnowszych dokonaniach zespołu poczytacie tu: 

"Eupnea": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/04/pure-reason-revolution-eupnea-3042020.html

"Above Cirrus":  https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/05/pure-reason-revolution-above-cirrus.html 

CHEMIA 

 


Ten warszawski zespół działa od 2007 roku i o rockowej melodyjności wie niemal wszystko. Czego potrzeba, by nagrywać dobrą, uniwersalną muzykę? Dobrego wokalu, technicznych umiejętności gry na instrumentach, pomysłowości, lekkości komponowania i umiejętności łączenia mocy z melodyjnością. Chemia ma to wszystko, co udowadniała wielokrotnie studyjnie i na żywo. Panowie z końcem kwietnia wydali nowy materiał, który został przyjęty bardzo ciepło. Nagrania z "Something to Believe In" z pewnością usłyszymy na festiwalowej scenie.

 OBRASQIMiłośnicy rocka progresywnego pokochali ich za niebanalne brzmienia i teksty oraz atmosferę, którą tworzą w swoich kompozycjach, gdzieś z pogranicza gatunków, na styku wyrafinowania i przystępności. Muzyka tria Obrasqi równie dobrze może trafić do fanów rocka, popu czy elektroniki. Ich debiut "Dopowiedzenia" został świetnie przyjęty w kręgach art-rockowych. Drugi album ukaże się niebawem. Czy usłyszymy nowe nagrania na koncercie? Prawdopodobnie tak, na czele z singlowym "Obiecaj".


 

Sprawdźcie, jak wypadli w styczniu w gdańskim Drizzly Grizzly: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/01/the-bullseyes-obrasqi-gdansk-drizzly.html

 

UNDEFY

  


Ten niezależny projekt muzyczny tworzy dźwięki, które trafiają prosto w serce wrażliwego słuchacza. Sięga po inspiracje muzyką filmową, art-rockową i post rockową, budując z nich osobiste, wyjątkowe połączenie. Nie przegapcie tego występu, na pewno będzie bardzo klimatyczny!  

Takie atrakcje czekają nas 14 sierpnia! Do zobaczenia :)