poniedziałek, 28 lutego 2022

Ino-Rock Festival 2022 - znamy pełny skład imprezy!

Tęsknicie za wakacjami? Mam dla was miłą informację - jak zawsze w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się Ino-Rock Festival! Czternasta edycja wydarzenia w Teatrze Letnim w Inowrocławiu odbędzie się 27 sierpnia 2022 i przyniesie koncerty pięciu zespołów! Szczegóły poniżej! 

 


Tym razem organizatorzy przygotowali zestaw różnorodny, który sprosta oczekiwaniom zarówno miłośników progresywnej klasyki, jak i poszukiwaczy nowych, niebanalnych brzmień. 

Festiwal otworzy wokalistka Baśnia Lipińska, której projekt Baśnia szykuje właśnie drugi album, który ma ukazać się w pierwszej połowie roku. Debiutancki "No Falling Stars And No Wishes" skradł serca miłośników muzyki alternatywnej, a w szczególności fanów powrotów do brzmień z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. 

O debiutanckiej płycie poczytacie tu: Baśnia - No Falling Stars And No Wishes


Jako drugi zaprezentuje się jeden z najciekawszych polskich projektów post-rockowych - Besides. Zespół powstał w 2011 roku i grając dość niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show - Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Besides wydał do tej pory trzy albumy "We were so wrong", "Everything is" oraz "Bystanders" - wszystkie świetnie przyjęte przez publiczność i krytykę. 

 Recenzję "Bystanders" znajdziecie tutaj: Besides - Bystanders


Grecki Villagers of Ioannina City to kwintet, który skradł serca miłośników psychodelicznego rocka i muzycznych pejzaży łącząc klasyczne rockowe instrumentarium z brzmieniem instrumentów dętych i dud. To mieszanka wybuchowa dotąd niespotykana, zdecydowanie warta uwagi.

Głośno o zespole zrobiło się za sprawą albumu "Age Of Aquarius", wydanego w 2019 roku. Recenzję tej płyty znajdziecie tu: Villagers Of Ioannina City - Age Of Aquarius


Norweskiej grupy Leprous polskim fanom rocka i metalu prawdopodobnie przedstawiać już nie trzeba. Zespół, którego założyciele - wokalista Einar Solberg i gitarzysta, śpiewający w chórkach Tor Oddmund - Suhrke zaczynali jako zespół towarzyszący Ihsahnowi podczas jego solowych tras koncertowych, z biegiem lat wypracował swoje własne, niepodrabialne brzmienie z pogranicza metalu progresywnego, rocka, elektroniki i popu. 

Leprous tworzy grupa doskonałych instrumentalistów, którzy potrafią się odnaleźć praktycznie w każdym gatunku i zagrać to, co akurat rozbrzmiewa im w duszy. Ich występy na żywo, co kilkukrotnie udowadniali już polskiej publiczności (i o czym pisałam na łamach tej strony kilka razy) są niezapomniane i zawsze przynoszą masę pozytywnej energii i potęgi brzmienia. 

W 2021 roku ukazał się nowy album grupy, "Aphelion", który zespół będzie promował podczas nadchodzących koncertów. Poczytacie o nim tu: 

recenzja: Leprous - Aphelion

przewodnik po piosenkach: Aphelion - Przewodnik po piosenkach

 


Wieczór zakończy występ Wishbone Ash - jednego z najbardziej wpływowych gitarowych zespołów w historii rocka, który zachwyca swoją muzyką od ponad pięciu dekad!  W 2022 przypada 50. rocznica wydania najsłynniejszego albumu zespołu - Argus.

Od początku kariery członkowie zespołu szukali inspiracji w brytyjskiej tradycji folkowej, amerykańskim jazzie i rhythm'n'bluesie, grali na całym świecie, zachwycając zarówno publiczność, jak i krytyków, a teraz zdobywają nowe pokolenie fanów. Charakterystycznym elementem brzmienia grupy jest melodyjny dialog dwóch gitar, który wywarł wpływ na zespoły takie jak Thin Lizzy, Lynyrd Skynyrd, a ostatnio - Opeth. Co roku członkowie Wishbone Ash przemierzają blisko 45 tysięcy kilometrów, dyskografia zespołu obejmuje 25 albumów studyjnych, 11 koncertowych i pięć koncertowych DVD oraz film dokumentalny "This is Wishbone Ash".

Obecnie zespół występuje w składzie: Andy Powell (gitara, śpiew), Mark Abrahams (gitara), Bob Skeat (bas) i - od niedawna - Mike Truscott (perkusja). 

 Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów: Wydawnictwa Rock-Serwis Piotr Kosiński i Kujawskiego Centrum Kultury

Bilety kolekcjonerskie znajdziecie na stronie: https://rockserwis.pl/products/222092