wtorek, 3 grudnia 2019

Space Fest 2019 - co nas czeka?


13 i 14 grudnia 2019 gdański kosmodrom po raz dziewiąty wystrzeli w kosmos rakietę o nazwie SpaceFest! I jak co roku, postaramy się dosięgnąć gwiazd, wejść na inną orbitę i lewitować przy dźwiękach emitowanych przez artystów z najróżniejszych zakątków globu.Jak co roku, SpaceFest zapewnia doskonałą muzykę, zero grawitacji i maximum atmosfery.

Niezmiennie, fani takich gatunków, jak rock psychodeliczny, space-rock, shoegaze, Krautrock, noise czy dreampop będą mieli okazję uczestniczyć w muzycznej uczcie i delektować się propozycjami przygotowanymi przez organizatorów wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Nasiono. Nie zabraknie też okazji do tańca przy zaskakujących dźwiękach.

Jedną z najjaśniejszych (aczkolwiek brodatych) gwiazd SpaceFestu będzie THE COSMIC DEAD – psychonautyczny, kosmodeliczny kwartet z Glasgow. Choć „Martwi”, to od 2010 zgłębiają rejony Krautrocka, doom’u i rocka psychodelicznego, aby składać żywy hołd kosmosowi. Po ich koncertach można spodziewać się syntezatorowych pejzaży tworzonych z religijnym wręcz uniesieniem, gitarowego splendoru i potężnego, hipnotycznego brzmienia – jak gdyby Hawkwind i Popol Vuh umówiły się na jam w nieskończonej czasoprzestrzeni. Kto jeszcze wystąpi?

Szczegółowa rozpiska festiwalu poniżej:

13 grudnia 2019 | start 19:00

Kwiaty (PL)

Dynasonic (PL)

Chicos de Nazca (CL)

Marble Arch (FR)

TheCosmic Dead (UK)

Rogulus X Szwelas und Gos + Czerkas + Ika - STEERAGE Ika (PL)

KSAS (PL)

DJ Doug Shipton / Finders Keepers (UK)


14 grudnia 2019 | start 19:00

Straytones (UA)

Pure Phase Ensemble ft. Adam Franklin (Swervedriver) (UK/PL)

The Blind Suns (FR/PL)

The Telescopes (UK)

Titanic Sea Moon (PL)

HEADS. (AT/D)

DJ Doug Shipton / Finders Keepers (UK)Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://spacefest.pl/; https://www.facebook.com/spacefestpl/
https://youtu.be/pQlfTjoRUJk

Artystów możecie posłuchać np tu: spotify

ZAPRASZAM W IMIENIU ORGANIZATORÓW!


Relacja z wydarzenia już niebawem!!! :)